EMT Boru ve IMC Boru

_0009_EMT Dişsiz Galvanizli Çelik Boru

EMT ve IMC borular özel alaşımlı yüksek kaliteli çelikten imal edilmiş ve pre galvaniz veya sıcak daldırma yöntemiyle kaplanmıştır.
Özel bükme aparatlarıyla şantiyede montaj esnasında, istenilen derecelerde elle bükme yapılabilme imkanı vardır.
Söz konusu boruların, gerek aydınlatma, gerek kuvvetli akım ve gerekse zayıf akım tesisatların oluşturulmasında gerekli olacak,
Tüm aksesuarları (dirsek, muf, kroşe, sonlandırma rakoru, tavan askı elemanı, boru çıkış izolasyon elamanı, spiral boru bağlantı elemanı,
kapaklı dönüş elamanı, vb.) mevcuttur. Boruların içi imalat esnasında temizlenip kaygan bir madde ile kaplanmıştır.

Boruların parça olarak kullanıldığı yerlerde, kesim noktalarında oluşabilecek çapaklar, çapak temizleme aleti ile temizlenebilir.
Bu yüzden, Kablolar kolayca ve izolasyona zarar vermeden çekilebilir.
Bu tip borular, sadece kabloları mekanik darbelere karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda linyelerin elektromanyetik korumasını da sağlar.
Aynı zamanda aleve ve dumana karşı içten ve dıştan koruma sağlayan en güvenli tesisat sistemidir.

EMT ve IMC borular arasındaki fark ise, EMT boruların dişsiz ve et kalınlığının ince olması, IMC boruların ise, dişli ve et kalınlığının EMT boruya göre daha kalın olmasıdır.
Dolayısıyla aynı ölçüdeki EMT borunun iç çapı, IMC boruya göre daha fazla olduğundan dolayı, kablo çekme kapasite ve imkanı açısından daha uygundur.
EMT borular genelde sosyal amaçlı tesislerde (Hastane, Avm, depo, hava alanı vb.) projelerde kullanılmaya uygundur.
IMC borular ise genelde sanayi ve endüstriyel tesislerde (Enerji santraller, fabrikalar, petrol kimya dolum tesisler vb.) kullanılmaktadr.
Her iki tip boru arasındaki en büyük fark, dişli ve dişsiz olmalarından dolayı, kendilerine özgü aksesuarları bulunmaktadır.

MSM Mühendislik olarak yurt dışından ithal ettiğimiz bu boru ve aksesuarlarını, birçok prestijli projeye temin etmekteyiz.

Metal Rakor

Topraklamali-etanj-tip-metal-kablo-rakoru---ip68

Metal elektik kablo bağlantı rakorları. Çelik, galvaniz tipli ve dişli dişsiz çeşitleri ile kullanılmaktadır. MSM Mühendislik olarak metal kablo rakor ithalat ve ihracatı yapılmaktadır.

Metal RakorlarRÜNLER

EXPROOF ELEKTRİK ÜRÜNLERİ

Ex-proof-trifaze-monofaze-kombine-priz-paneli---ip65

Yanmazlık ve patlamaya dayanıklılı gibi özellikleri olan exproof ürünler.

Exproof Ürünler Nedir ?

Explosion Proof kelimesinin kısaltılmış şeklidir. Kelime anlamı Patlamaya Karşı Korunmuş olmaktadır.Patlayıcı ve tehlikeli ortamlarda kullanılan elektrikli ürünleri fabrika, metro, kamu alanları gibi yerlerde kullanılmaktadır. MSM Mühendislik olarak Exproof ürünlerinin ithalatını ve ihracatını yapmaktadır.

EXPROOF ÜRÜNLER

Exproof Ürünlerinin Zorunlu Olduğu Yerler

  • Benzin istasyonları
  • Petrol rafineri ve ürünleri işleyen fabrikalar.
  • Depolama alanları
  • Yanıcı gaz ve petrol ürünleri depolama alanları
  • Boya imalatı ve işleme yapan ürünler
  • Çimento fabrikalarında
  • Kimyasal ürünler üreten tesislerde
  • Doğalgaz pompalama işletmelerinde

Kondulet

Lr-tip-kondulet

Elektrik yanmaz ve exproof özellikli kondulet ürünleri.

Konduletler

KONDULET ELEKTRİK ÜRÜNLERİ

DÖKÜM KONDULET ELEKTRİK ÜRÜNLERİ

EMT Boru Nedir ?

_0009_EMT Dişsiz Galvanizli Çelik Boru

Elektrik kablolarının taşınmasında kullanılan, çapaksız, galvaniz kaplı, dişsiz metal düz borulardır. EMT boru üretimini ve satışını yapan MSM Mühendislik, 15 yılı aşkın deneyimi ile özellikle endüstriyel projelere ürün desteği sunmaktadır.

Döküm buat ve kondulet kalıplarımız yenilendi.

Kalıplarını yenilediğimiz Sfero döküm kondulet’ler 1/2″ ölçüsünden 4″ ölçüsüne kadar, C-LL-LR-LB-T ve X tipleriyle, Sfero döküm ve aluminyum döküm buatlarımız yeni ölçüleriyle, PVC entüllerimiz siyah, gri ve şeffaf renk seçenekleriyle, Bushing’ler topraklamalı ve izoleli olarak stoklu bir şekilde sevk edilmektedir.

Diğer yerli imalat galvaniz boru ve aksesuarları, kelepçeler, bağlantı parçaları, rakorlar, dirsekler vs. malzemeler için irtibata geçiniz.

2015 Yılı Ürün Kataloğumuz Yayınlandı

ON_KAPAK_001

İki sene aradan sonra 2015 yılı başında ürün kataloğumuz yayınladık. Kablo Taşıma, Koruma ve Sonlandırma Sistemleri ile ilgili sektörde yüzlerce ürün çeşitliği nedeniyle yeni kataloğumuzu iki bölüm halinde yayınlamak zorunda kaldık. Birinci bölümde boru ürün serileri yer alırken ikinci kataloğumuz tamamen Exproof Malzemeleri Serisi için ayırdık.

EMT-IMC-RSC Boru Serisinden Metal Düz Borulara, Çelik Spiral Borulardan PVC H.Free Boru Serisine varıncaya kadar sektördeki konumunu her geçen gün güçlendiren MSM Mühendislik her zaman yeniliklere açık vizyonu ile kendini sürekli geliştirmekte.

Baskı kataloğumuz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Online Katalog için tıklayınız

Pirinç Kablo Rakorları Ve Aksesuarları

Çelik spiral boru rakorları, boru tipi, pano tipi rakorlar, galvaniz boru rakorları (hub), EMT boru, IMC boru ve elektrik boruları için özel rakorlar, adaptörler, muflar, pirinç normal kablo rakorları, etanj tip kablo rakorları, kelepçeli tip kablo rakorları, pirinç redüksiyonlar, adaptörler, bağlantı parçaları, hortum fittingsleri ve diğer birçok imalatlarımız için irtibata geçiniz.