EMT Boru ve IMC Boru

_0009_EMT Dişsiz Galvanizli Çelik Boru

EMT ve IMC borular özel alaşımlı yüksek kaliteli çelikten imal edilmiş ve pre galvaniz veya sıcak daldırma yöntemiyle kaplanmıştır.
Özel bükme aparatlarıyla şantiyede montaj esnasında, istenilen derecelerde elle bükme yapılabilme imkanı vardır.
Söz konusu boruların, gerek aydınlatma, gerek kuvvetli akım ve gerekse zayıf akım tesisatların oluşturulmasında gerekli olacak,
Tüm aksesuarları (dirsek, muf, kroşe, sonlandırma rakoru, tavan askı elemanı, boru çıkış izolasyon elamanı, spiral boru bağlantı elemanı,
kapaklı dönüş elamanı, vb.) mevcuttur. Boruların içi imalat esnasında temizlenip kaygan bir madde ile kaplanmıştır.

Boruların parça olarak kullanıldığı yerlerde, kesim noktalarında oluşabilecek çapaklar, çapak temizleme aleti ile temizlenebilir.
Bu yüzden, Kablolar kolayca ve izolasyona zarar vermeden çekilebilir.
Bu tip borular, sadece kabloları mekanik darbelere karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda linyelerin elektromanyetik korumasını da sağlar.
Aynı zamanda aleve ve dumana karşı içten ve dıştan koruma sağlayan en güvenli tesisat sistemidir.

EMT ve IMC borular arasındaki fark ise, EMT boruların dişsiz ve et kalınlığının ince olması, IMC boruların ise, dişli ve et kalınlığının EMT boruya göre daha kalın olmasıdır.
Dolayısıyla aynı ölçüdeki EMT borunun iç çapı, IMC boruya göre daha fazla olduğundan dolayı, kablo çekme kapasite ve imkanı açısından daha uygundur.
EMT borular genelde sosyal amaçlı tesislerde (Hastane, Avm, depo, hava alanı vb.) projelerde kullanılmaya uygundur.
IMC borular ise genelde sanayi ve endüstriyel tesislerde (Enerji santraller, fabrikalar, petrol kimya dolum tesisler vb.) kullanılmaktadr.
Her iki tip boru arasındaki en büyük fark, dişli ve dişsiz olmalarından dolayı, kendilerine özgü aksesuarları bulunmaktadır.

MSM Mühendislik olarak yurt dışından ithal ettiğimiz bu boru ve aksesuarlarını, birçok prestijli projeye temin etmekteyiz.